×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dlaczego obcokrajowcy mają problem z otwarciem kebabu w Olsztynie?
Obcokrajowcy mieli problem z otwarciem kebabu w Olsztynie?; fot. unsplash.com

Dlaczego obcokrajowcy mają problem z otwarciem kebabu w Olsztynie?

Autor: onet.pl / olsztyn.com.pl Data: 29 listopada 2021 11:59 | Aktualizacja: 29 listopada 2021 12:10

Trzech obcokrajowców chciało otworzyć kebab w Olsztynie, ale natrafili na opór tamtejszych mieszkańców oraz… urzędników. Teraz pracownicy magistratu wyjaśnili, dlaczego tak długo trwa procedura - czytamy w Onecie.

Mieszkańcy napisali petycję i przesłali ją do urzędu miasta. Jak się dowiedzieliśmy, mają obawy przed nieprzyjemnym zapachem, który będzie wlatywał do mieszkań z baru. Po drugie uważają, że skoro kebab ma być w weekendy otwarty do pierwszej w nocy, to pod blokiem nie będzie spokojnie.

Urząd Miasta w Olsztynie ws. otwarcia kebabu

– Najemcy tego lokalu złożyli 20 września wniosek do Urzędu Miasta o zmianę sposobu użytkowania. Dokument był jednak niekompletny, więc 4 października wysłaliśmy wnioskodawcy pismo z informacją o konieczności uzupełnienia braków. Kompletny wniosek wpłynął do nas 4 listopada. Zgodnie z Prawem Budowlanym (artykuł 71, ustęp 4.) zostanie on przyjęty po 30 dniach od daty wpływu. A zatem po tym terminie możliwe będzie rozpoczęcie działalności – powiedziała w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz