×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Do centrum handlowego tylko w maseczce. Będą kontrole
Będą kontrole noszenia maseczek w galeriach handlowych/ fot. shutterstock

Do centrum handlowego tylko w maseczce. Będą kontrole

Autor: PAP Data: 25 października 2021 13:44 | Aktualizacja: 25 października 2021 13:53

Jeżeli trendy zakażeń w Polsce utrzymają się, rząd będzie musiał podjąć drastyczne kroki. Priorytetem na najbliższy tydzień jest zwiększenie kontrolowania noszenia maseczek - zapewnia minister zdrowia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że rząd będzie chciał jeszcze kilka dni poobserwować, czy trendy, które "można powiedzieć są zatrważające", utrzymają się. - Jeśli tak to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki - powiedział podczas briefingu w Legnicy minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski ocenił, że sytuacja staje się bardzo poważna, co widać nie tylko po liczbie nowych zakażeń, ale także liczbie nowych hospitalizacji.

- Priorytetem na najbliższy tydzień jest zwiększenie kontrolowania noszenia maseczek, szczególnie w transporcie publicznym i galeriach handlowych - dodał w Radiu ZET minister zdrowia. Za nieprzestrzeganie zasad będą nakładane mandaty. 

Czy grozi nam kolejny lockdown?

Z wypowiedzi ministra zdrowia wynika, że jeżeli prognozy Ministerstwa Zdrowia dotyczące zachorowań na COVID-19 będą się realizowały, rząd nie będzie wprowadzał lockdownu. MZ zakłada, że na koniec października dzienna liczba stwierdzonych zachorowań wyniesie średnio 5 tys., na koniec listopada 7-15 tys., a na koniec grudnia: 7-12 tys.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz