Partnerzy portalu
Dziś kolejna konferencja ws. lockdownu. Co czeka HoReCa? 14 kwietnia kolejna konferencja ws. lockdownu. Co czeka HoReCa?/fot. kolaż zdjęć Portalspozywczy.pl

Dziś kolejna konferencja ws. lockdownu. Co czeka HoReCa?

Autor: www.horecatrends.pl Data: 14 kwietnia 2021 09:05

Cała Polska, wszyscy przedsiebiorcy, w tym sektor HoReCa, z niecierpliwością czekają na kolejną konferencję prasową i informacje dot. dalszych działań w związku z lockdownem.

Adam Niedzielski, minister zdrowia zapewaniał, że po środowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego wydamy oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń; jesteśmy na etapie dyskusji, nie ma decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło. 

Jak powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, jest za wcześnie, by mówić od jakiego pułapu epidemii rząd będzie decydować, czy w danym województwie nastąpi luzowanie obostrzeń.

Czekamy na konferencję i oficjalne informacje. 

W ostatnim czasie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, mówiła, że obecnie nie można mówić o terminach odmrażania gospodarki.

Przypomnijmy, że ostatnio Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców  w stanowisku skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zaapelował o wyznaczenie ostatecznej daty zakończenia ograniczeń w działaniu firm i powrotu do sytuacji sprzed 10 października br., czyli pracy przedsiębiorstw w reżimie sanitarnym. Zdaniem Adama Abramowicza powinien być to dzień 30 kwietnia 2021 r. – Najwyższy czas ogłosić koniec lockdawnu gospodarki  – apeluje w piśmie Rzecznik MŚP.

Północna Izba Gospodarcza poparła stanowisko Rzecznik MŚP Adama Abramowicza odnośnie zakończenia lockdownu.

Na razie do 18 kwietnia zamknięte są hotele (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy), gastronomia od wielu tygodnia działa wyłącznie w dostawach i wynosach. Coraz głośniej mówi się jednak o możliwości otwarcia ogródków restauracyjnych.

Nie ma jednak co wróżyć z fusów. Czekamy na konferencję prasową.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz