×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dzisiaj handlowa niedziela. 26 czerwca zrobimy zakupy
Przed nami handlowa niedziela. 26 czerwca zrobimy zakupy/fot. shutterstock

Dzisiaj handlowa niedziela. 26 czerwca zrobimy zakupy

Autor: PAP Data: 25 czerwca 2022 18:29 | Aktualizacja: 26 czerwca 2022 10:55

W niedzielę 26 czerwca 2022 r. sklepy będą otwarte. To czwarta z siedmiu niedziel w roku, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Kolejna handlowa niedziela będzie 28 sierpnia.

  • Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.
  • W 2022 roku rozpoczął się czwarty rok obowiązywania niedziel handlowych. W tym roku roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w przypadku siedmiu niedziel. 

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Przewidziano także katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Handlowe niedziele w 2022 r. Szykują się zmiany!

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz