Partnerzy portalu
Dzisiaj niedziela handlowa - sklepy otwarte 27 czerwca, sklepy są otwarte. To czwarta handlowa niedziela w 2021 roku/ fot. shutterstock

Dzisiaj niedziela handlowa - sklepy otwarte

Autor: PAP Data: 27 czerwca 2021 13:09

27 czerwca, sklepy są otwarte. To czwarta handlowa niedziela w tym roku. W sklepach obowiązuje noszenie maseczek, nie ma już limitu osób.

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Handlowa niedziela - 27 czerwca

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz