×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
EEC 2023: Jesteśmy na początku drogi do zrównoważonej produkcji żywności
Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności uczestniczyła w sesji "Od pola do stołu" na Europejskim Kongresie Gospodarczym EEC 2023.

EEC 2023: Jesteśmy na początku drogi do zrównoważonej produkcji żywności

Autor: PTWP - Portal Spożywczy Data: 09 maja 2023 12:16

Nie powinniśmy się dziś koncentrować na pytaniu "czy", tylko "jak" działać na rzecz zrównoważonej produkcji żywności - mówiła Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności podczas EEC 2023.

Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności uczestniczyła w sesji "Od pola do stołu" na Europejskim Kongresie Gospodarczym EEC 2023.

Wskazała, że jesteśmy na początku drogi jeśli chodzi o zrównoważoną produkcję żywności.

- W 2022 roku przeprowadziliśmy badania na poczet raportu pt. "Moment zwrotny w branży spożywczej". Przebadaliśmy ponad 200 firm, spośród których zidentyfikowaliśmy 25 proc. liderów - firm, które bardzo dużo robią jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, mają ten temat w swoich strategiach i zapewnione budżety na inwestycje. 50 proc. firm "coś robi", ale są to podstawowe działania. Mamy też 25 proc. "spóźnialskich" firm, które nie podjęły jeszcze działań - dodała.

Ekspertka wskazała, że dziś nie powinniśmy się koncentrować na pytaniu "czy", tylko "jak" działać na rzecz zrównoważonej produkcji żywności.

- Oczywiście, sytuacja geopolityczna nie pomaga, gdyż zmagamy się ze wzrostami kosztów, przez co przychody i zyski firm są pod presją. Te zawirowania nie pomagają, ale nie zapominajmy, że zrównoważony rozwój to działania długoterminowe  - dodała.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz