×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Fala skarg pracowników przed długim weekendem. „Dwie zmiany z rzędu”
Fala skarg pracowników przed długim weekendem. „Dwie zmiany z rzędu”; fot. shutterstock

Fala skarg pracowników przed długim weekendem. „Dwie zmiany z rzędu”

Autor: AW Opublikowano: 07 czerwca 2023 11:48 | Zaktualizowano: 07 czerwca 2023 12:03

Niepisaną tradycją jest, że zawsze przed długimi weekendami skrzynka mailowa stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom zapełnia się mailami od pracowników handlu. Nie jest inaczej w czerwcu. Przed długim weekendem, który przypada na 8-11 czerwca najwięcej wiadomości od pracowników handlu dotyczy konieczności pracy do późnych godzin nocnych czy konieczności pracy w niedzielę. Co ważne, rośnie ilość skarg od pracowników gastronomii czy stacji benzynowych.

Skargi pracowników restauracji i kawiarni

Skargi przed długimi weekendami coraz częściej nie ograniczają się tylko i wyłącznie do pracowników sklepów spożywczych oraz dyskontów. Rośnie ilość skarg ze strony pracowników stacji benzynowych, restauracji czy kawiarni.

– Pracownicy stacji benzynowych ogólnie piszą do nas coraz częściej. Przed długim weekendem skargi dotyczą konieczności pracy w dni standardowo wolne od pracy, ale nie tylko. Jedna z pracownic dużej stacji napisała, że ma zostać na 8 godzinnej zmianie w niedzielę zupełnie sama, co oczywiście jest nie tylko dużą odpowiedzialnością, ale i narażeniem pracownicy na stres związany z obsługą wzmożonego ruchu klientów w pojedynkę – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

– Piszą do nas również pracownicy kawiarni czy restauracji, którzy też nie mają szansy na urlop w długi weekend. Interweniowaliśmy jednym przypadku, gdy zgoda na lipcowy urlop pracownicy dużej kawiarni sieciowej miała zależeć od tego czy w Boże Ciało zgodzi się pracować od 10 do 22, czyli dwie zmiany z rzędu – dodaje Marczulewska.

Większość skarg pracowników handlu ma charakter anonimowy, ale zdarza się, że kierujemy skargi do konsultacji z prawnikami. Sprawą wówczas zajmuje się nasz główny prawnik, mecenas Marek Jarosiewicz.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz