×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
FPP organizuje pracę i mieszkania dla uchodźców z Ukrainy
FPP organizuje pracę i mieszkania dla uchodźców z Ukrainy; fot. shutterstock

FPP organizuje pracę i mieszkania dla uchodźców z Ukrainy

Autor: HT Data: 01 marca 2022 14:15

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) rozpoczęła intensywne działania w ramach zapewnienia zatrudnienia i zamieszkania dla uchodźców z Ukrainy w Polsce. FPP gwarantuje 250 miejsc pracy i przygotowuje kolejne.

FPP wspiera Ukrainę

Jak zaznacza FPP, jest bardzo dużo pytań w zakresie dokumentacji dla cudzoziemców – osoby które uciekają przed wojną nie muszą się nigdzie rejestrować, ani martwić się o sprawy dokumentacyjne. Nie muszą więc rejestrować się w punktach recepcyjnych czy składać jakiekolwiek wnioski legalizujące pobyt. Ci obywatele Ukrainy, którzy przebywają w Polsce a ich dokumenty utraciły ważność również nie muszą wyjeżdżać z kraju.

FPP wspiera Naród Ukraiński i skierowała do polskiego rządu postulaty o pilne wprowadzenie pakietu rozwiązań, zapewniających ułatwienie dostępu do pracy i edukacji w Polsce dla obywateli Ukrainy oraz ich rodzin. Ponadto FPP oferuje bezpłatną pomoc dla wszystkich potrzebujących w zakresie legalizacji dokumentów, zatrudnienia i organizacji pobytu w Polsce.

„Jako przedsiębiorcy robimy to, na czym znamy się najlepiej – zapewniamy pracę. Skupiliśmy się na błyskawicznym zapewnieniu bytu setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski – naszą granicę przekroczyło już ponad 281 tys. osób, a liczba ta szybko rośnie. To realna pomoc, obejmująca pełen pakiet: zapewnienie zamieszkania, zatrudnienia, opieki dziennej dla dzieci, pomocy psychologicznej, a także pełnego wsparcia w zakresie legalizacji pobytu w Polsce. Zgłaszają się do nas setki potrzebujących i obecnie rozbudowujemy biuro obsługi tych zgłoszeń. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli na sprawną i efektywną organizację pobytu tych osób w Polsce" – podkreśla Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP).

Postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich

Postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich objęły m.in.:

·      Pozwolenie na wjazd do Polski bez formalności rodzin obywateli Ukrainy legalnie przebywających w Polsce

Możliwość wjazdu w pierwszej kolejności dzieci oraz osób starszych na podstawie udokumentowanej tożsamości, bez wymagań niezbędnych w tej chwili – czyli podstawy ubezpieczenia, posiadanych środków  finansowych, wizy bądź paszportu biometrycznego
·      Zapewnienie darmowych szczepień przeciwko COVID-19, opieki zdrowotnej i pomocy psychologicznej

·      Zapewnienie darmowej nauki języka polskiego

·      Przygotowanie miejsc pracy i ułatwienie dostępu do rynku pracy, zwłaszcza w zakresie wymaganych formalności

·      Szybkie procedury nostryfikacji dyplomów – a tym samym łatwiejszy dostęp do pracy i wykonywania wyuczonych zawodów

Stworzenie platformy dla pracodawców zgłaszających potrzeby kadrowe dla obywateli Ukrainy w języku polskim i ukraińskim
·      Integracja z rodzinami zamiast obozów dla uchodźców

·      Maksymalny dostęp do darmowej edukacji dla dzieci i młodzieży

Wysyłanie transportów humanitarnych na Ukrainę z ciepła odzieżą, lekami, kocami, opatrunkami, żywnością z długim terminem przydatności, artykułów dla dzieci i niemowląt

Bezpłatna pomoc FPP dla obywateli Ukrainy i Białorusi pod adresem: telefon/viber: +48734477773, +48518218305, email: pomoc@federacjaprzedsiebiorcow.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz