×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Francja skraca ważność certyfikatów szczepień
Francja/ Ważność certyfikatów szczepień skrócono do 4 miesięcy od przyjęcia dawki przypominającej / fot. unsplash

Francja skraca ważność certyfikatów szczepień

Autor: PAP Data: 15 lutego 2022 11:31

Od wtorku osoby w wieku od 18 lat, aby zachować ważność certyfikatu szczepień, powinny przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19 w terminie od trzech do maksymalnie czterech miesięcy (dwa miesiące w przypadku szczepionki Janssen) od daty przyjęcia szczepienia podstawowego.

W przypadku nieprzyjęcia dawki przypominającej w tym terminie lub braku zaświadczenia o statusie ozdrowieńca, certyfikat zostanie unieważniony. Po ponownym zaszczepieniu, paszport covidowy zostanie odnowiony. Od wtorku ważność zaświadczenia o statusie ozdrowieńca zostanie skrócona z sześciu do czterech miesięcy.

Koronawirus we Francji

Od początku kampanii szczepionkowej we Francji 54,1 mln osób, czyli 80,3 proc. populacji, przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. W pełni zaszczepione są 53 mln osób, równoznaczne 78,7 proc. populacji. Dawkę przypominającą przyjęło 37,8 mln osób.

Od 4 do 4,5 mln certyfikatów szczepień we Francji może stracić ważność z powodu nieprzyjęcia dawki przypominającej, jak wynika z informacji ministerstwa zdrowia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Dranstwo!!!