Partnerzy portalu
Francja wprowadzi nowe obostrzenia pandemiczne Rząd we Francji przedstawi w czwartek nowe restrykcje przeciwepidemiczne; fot. unsplash

Francja wprowadzi nowe obostrzenia pandemiczne

Autor: PAP Data: 24 listopada 2021 16:09

Sytuacja epidemiczna we Francji stale się pogarsza, rząd w czwartek przedstawi nowe restrykcje przeciwepidemiczne.

W czwartek przedstawione będą też nowe, zaostrzone przepisy dotyczące paszportu sanitarnego. Rząd będzie też nalegał na respektowanie dystansu społecznego i przyspieszenie kampanii szczepień na Covid-19 - poinformował rzecznik.

Francja: Będą nowe obostrzenia

Zastrzegł jednak, że mimo zaostrzania rygorów sytuacja epidemiczna prawdopodobnie pogorszy się w najbliższych dniach i liczba nowych tygodniowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców wzrośnie powyżej 200.

Jeszcze w ubiegłą środę Attal zapewniał, że na tym etapie rząd nie ma planów zaostrzenia restrykcji związanych z piątą falą Covid-19, a mimo iż pandemia znowu się rozprzestrzenia, sytuacja jest pod kontrolą dzięki szczepieniom i wprowadzeniu paszportu sanitarnego.

Dzień wcześniej minister zdrowia Olivier Veran zaapelował do Francuzów o kontynuowanie szczepień oraz przyjmowanie dawki przypominającej, ponieważ pierwszy raz od września wskaźnik zakażeń koronawirusem we Francji wzrósł z 50 do 100 osób na 100 tys. mieszkańców w ciągu 7 dni.

Pod koniec lipca we Francji wszedł w życie obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego (dowód szczepienia lub negatywny test na koronawirusa) w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, czyli m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych. Następnie nakaz posiadania takiego certyfikatu został rozszerzony na inne miejsca publiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz