×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
#freeMata. Apel o zwolnienie rapera i zmianę przepisów antynarkotykowych
Reper został zatrzymany przez policję / fot. materiały prasowe McDonald's

#freeMata. Apel o zwolnienie rapera i zmianę przepisów antynarkotykowych

Autor: PAP Data: 28 stycznia 2022 15:30 | Aktualizacja: 28 stycznia 2022 15:34

Politycy, działacze społeczni, młodzieżówki PO i Lewicy apelują o zwolnienie rapera, który został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany. W mediach społecznościowych pojawił się hasztag #freeMata i wezwanie do złagodzenia przepisów antynarkotykowych.

Raper Mata wraz z towarzyszącym mu 24-letnim mężczyzną został zatrzymany w piątek przez policję na warszawskim Mokotowie. Z relacji radia RMF FM wynika, że policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. "Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to prawdopodobnie marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani" - informuje RMF FM. U Maty policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku; u drugiego z mężczyzn pół grama".

Zob. Była twarz sieci fast food zatrzymana za posiadanie narkotyków

#freeMata. Apel o zwolnienie rapera

Wkrótce po doniesieniach rozgłośni w mediach społecznościach pojawił się hasztag #freeMata, apele o zwolnienie rapera i liberalizację prawa. W akcję zaangażowali się m.in. politycy Lewicy, młodzieżówki - Lewicy i Platformy Obywatelskiej oraz działacze społeczni. "#freeMata Sadzić! Palić! Zalegalizować!" - alarmuje na Twitterze europoseł Robert Biedroń.

O liberalizację prawa upomniał się także poseł Konfederacji Artur Dziambor. "1,5 grama marihuany miał przy sobie zatrzymany w nocy #Mata No i wielka afera, bo okazuje się, że raper śpiewający o tym, że pali, rzeczywiście pali. Może to zatrzymanie wywoła dyskusję o pełnej depenalizacji. Państwo utrzymuje dziś gigantyczny czarny rynek, a może zarobić" - zauważył polityk na Twitterze.

Lider warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel zwrócił natomiast uwagę, że restrykcyjne prawo antynarkotykowe dotyka bardzo wielu młodych ludzi. "Raper #Mata został w nocy zatrzymany na Mokotowie za posiadanie 1,5 g marihuany. Spędził noc na dołku, grozi mu do 3 lat więzienia... Jest sławny i bogaty, więc się wywinie. Ale wsadzanie młodych ludzi do pierdla za (marihuanę) to absurd. Te przepisy muszą się kiedyś zmienić" - podkreślił Mencwel.

RMF FM informuje, że obaj mężczyźni - Mata i jego kolega mają usłyszeć zarzut nielegalnego posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.

Mata - kim jest raper, który współpracował z gigantem fast food?

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz