Partnerzy portalu
Galerie handlowe - dzisiaj otwarcie

Galerie handlowe - dzisiaj otwarcie

Autor: PAP Data: 04 maja 2021 08:34

Sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych od 4 maja są w pełni otwarte. Jednak gastronomia w galerach handlowych może na razie działać z opcją na wynos lub w dostawie.

  • Od 4 maja wszystkie sklepy w centrach handlowych oraz sklepy meblowe i budowlane działają w reżimie sanitarnym.
  • Gastronomia może działać na razie jedynie w opcji na wynos lub w dostawie.
  • Od 15 maja klienci będą mogli korzystać z ogródków na zewnątrz obiektów.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych należy nosić maseczki ochronne zasłaniające usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

4 maja otwarcie galerii handlowych i sklepów budowlanych

Trwa wielkie odmrażanie gospodarki, w placówkach handlowych obowiązują limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw., oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Przy wejściach oraz w pasażach zostały udostępnione dyspensery ze środkami do dezynfekcji, a powierzchnie dotykane przez klientów są wiele razy dziennie dezynfekowane. O zasadach bezpiecznych zakupów, konieczności zachowania dystansu, czy prawidłowym myciu rąk przypominają komunikaty głosowe i plansze informacyjne rozmieszczone na terenie galerii, a także pracownicy centrów. Na bieżąco monitorowana jest liczba osób przebywających na terenie danego centrum handlowego a także kontrolowane są dopuszczalne limity osób na metr kwadratowy sklepu.

Jak bezpieczne są centra handlowe  - to zależy także w dużym stopniu od odpowiedzialnego zachowania klientów. W trosce o zdrowie swoje, innych kupujących i pracowników rekomendowane jest robienie zakupów w pojedynkę. Zaleca, aby dotykać tylko tych produktów, którymi jest się zainteresowanym i tam, gdzie to możliwe płacić bezdotykowo. I bezwzględnie przypomina, żeby nie wybierać się na zakupy z objawami przeziębienia.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz