Partnerzy portalu
Gowin zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych Jarosław Gowin, wicepremier zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych/ fot. PTWP

Gowin zapowiada projekt ws. kontraktów branżowych

Autor: PAP Data: 24 maja 2021 10:56

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na przełomie maja i czerwca przedstawimy projekt dokumentu ws. kontraktów branżowych, które umożliwią wsparcie konkretnych branż gospodarki np. przez odpowiednie legislacje, kontrakty badawcze.

Jarosław Gowin, pytany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego o reformy planowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy w zakresie wsparcia przedsiębiorczości, wskazał, że "pandemia odsłoniła potrzebę uzupełnienia tego (dotychczasowych działań - PAP) o działania sektorowe".

Wicepremier stwierdził, że w związku z koniecznością zdefiniowania branż, które potrzebują w Polsce wsparcia sektorowego, kierowane przez niego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii we współpracy z ekspertami stworzyło "Białą Księgę Barier", w której wyodrębniono branże mające największy potencjał rozwojowy.

"Są tam zarówno branże tradycyjnie będące silną stroną polskiej gospodarki - przemysł meblowy, chemiczny, rolno-spożywczy, ale są też branże nowe, branże przyszłości" - powiedział wicepremier. "Do każdej z nich przez dialog z nimi będziemy wypracowywać konkretne instrumenty wsparcia. Chcielibyśmy zawierać z nimi coś na kształt kontraktów branżowych, pozwalających na wsparcie np. przez odpowiednie legislacje, kontrakty badawcze, w zamian za co branża decydowałaby się np. na obniżenie emisji CO2" - wyjaśnił Gowin.

"Na przełomie maja i czerwca przedstawimy projekt dokumentu, obecnie wymaga on konsultacji z szerokim kręgiem polskich przedsiębiorców" - zapowiedział polityk. Jak dodał, obecnie istnieją dwie wersje tego dokumentu - jedna na poziomie resortowym, która powinna być po konsultacjach gotowa "do września" i wersja na poziomie rządowym, "która wymaga jeszcze dużego nakładu pracy".

Gowin przyznał. że może ona być gotowa na koniec roku.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz