×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hiszpania łagodzi obostrzenia na lotniskach
Utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczki ochronnej na terenie lotnisk oraz zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego/ fot. Shutterstock

Hiszpania łagodzi obostrzenia na lotniskach

Autor: PAP Data: 12 października 2021 10:26 | Aktualizacja: 12 października 2021 11:14

Rząd Hiszpanii ogłosił, że w kraju przestanie obowiązywać wprowadzony w związku z pandemią Covid-19 zakaz wchodzenia na teren lotnisk osób towarzyszących pasażerom podczas odlotów i przylotów.

W wydanym komunikacie gabinet Pedro Sancheza sprecyzował, że luzowanie obostrzeń zostało zatwierdzone 11 października podczas posiedzenia rady ministrów w Madrycie.

Zgodnie z obowiązującymi od 7 lipca 2020 r. przepisami przeciwepidemicznymi na teren lotniska mogły wejść jedynie osoby podróżujące samolotem, które przedstawiły bilet podróży, a także pracownicy portów lotniczych i funkcjonariusze służb bezpieczeństwa.

Nakaz noszenia maseczki ochronnej na terenie lotnisk

Rzeczniczka prasowa rządu Isabel Rodriguez wyjaśniła, że utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczki ochronnej na terenie lotnisk oraz zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego.

"Pomimo spadającej liczby zakażeń i towarzyszącej temu radości, a nawet euforii, wciąż konieczne jest noszenie maseczek ochronnych. Nakaz ten zostanie utrzymany jeszcze przez jakiś czas" - ogłosiła Rodriguez.

Jak wyjaśniła, wejście na lotnisko osób towarzyszących pasażerom będzie mogło zostać ograniczone tylko w sytuacji, gdy liczba przebywających tam już osób zagrażałaby bezpieczeństwu sanitarnemu. Dodała, że nowe przepisy wejdą w życie 14 października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz