Partnerzy portalu
Hiszpania: Pracownicy linii lotniczych EasyJet nie będą strajkować
Hiszpański personel pokładowy linii lotniczych EasyJet odstąpił od zapowiedzianego na weekend strajku. / fot. unsplash

Hiszpania: Pracownicy linii lotniczych EasyJet nie będą strajkować

Autor: PAP Data: 29 lipca 2022 14:14

Hiszpański personel pokładowy linii lotniczych EasyJet odstąpił od zapowiedzianego na weekend strajku. Decyzja zapadła po osiągnięciu porozumienia podczas czwartkowych negocjacji, w trakcie których protestujący otrzymali gwarancje dotyczące podwyżek.

Jak poinformowały władze związku zawodowego USO, który reprezentował strajkującą w ostatnich tygodniach załogę personelu pokładowego EasyJet, protestujący dostali od władz przewoźnika gwarancję 4-procentowej podwyżki płac do końca 2022 r.

Pracownicy linii lotniczych EasyJet nie będą strajkować. Dostali podwyżki

W kolejnych dwóch latach porozumienie przewiduje wzrost pensji hiszpańskiego personelu pokładowego EasyJet odpowiednio o 13 proc. i 5 proc.

Kierownictwo linii lotniczych zgodziło się również na wydłużenie obowiązywania tymczasowych umów z pracownikami, a także na dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie zadań w dniu wolnym od pracy.

Od czerwca na terenie Hiszpanii odwołano setki lotów w efekcie strajków personelu pokładowego linii EasyJet oraz Ryanair. Ta druga spółka odwołała najwięcej rejsów, a jej załoga wciąż grozi wznowieniem akcji protestacyjnej.

W środę władze związku zawodowego USO reprezentującego personel pokładowy spółki Ryanair zapowiedziały, że ten zamierza prowadzić strajk od 8 sierpnia do 7 stycznia co tydzień. Protestujący mieliby przerywać pracę pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz