Partnerzy portalu
Hiszpania: restrykcje sanitarne dla turystów z UK Hiszpania wprowadza restrykcje sanitarne dla turystów z UK/ fot. shutterstock

Hiszpania: restrykcje sanitarne dla turystów z UK

Autor: PAP Data: 28 czerwca 2021 12:08

Premier Hiszpanii ogłosił wprowadzenie restrykcji sanitarnych dla turystów przybywających z Wielkiej Brytanii. Z kwarantanny zwolnieni zostaną ci, którzy przedstawią negatywny wynik testu PCR lub dokument potwierdzający zakończenie szczepień.

"Wymóg ten wejdzie w życie w ciągu najbliższych 72 godzin, co oznacza, że przewoźnicy turystyczni i brytyjscy turyści będą mieli czas na dostosowanie się do nowych przepisów", powiedział w poniedziałek rano Sanchez na antenie radia Cadena Ser.

Obostrzenia są niezbędne w związku z nasilającymi się zakażeniami nowym wariantem Delta.

"Dane o sytuacji epidemicznej docierające do nas z Wlk. Brytanii są bardzo niepokojące. W ciągu ostatnich 14 dni na 100 tys. osób przypadało tam ponad 150 infekcji", wyjaśnił Pedro Sanchez.

Podczas minionego weekendu także w Hiszpanii nasilają się przypadki zachorowań na Covid-19. Liczne ogniska zakażeń potwierdzono w ostatnich godzinach na Balearach, w tym na popularnej wśród turystów Majorce.

Agencja Europa Press odnotowuje, że w jednym z hoteli tej balearskiej wyspy konieczne było odizolowanie grupy około 200 uczniów spędzających tam wczasy, przeciwko czemu zbuntowali się rodzice nastolatków. Część z nich powiadomiła o zdarzeniu policję, donosząc o rzekomym "porwaniu" ich dzieci.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz