Partnerzy portalu
Holandia: areszt dla demonstrujących przeciwko zamknięciu restauracji Aresztowano demonstrujących przeciwko zamknięciu restauracji; fot. unsplash.com

Holandia: areszt dla demonstrujących przeciwko zamknięciu restauracji

Autor: PAP Data: 14 listopada 2021 16:40

W Leeuwarden na północy Holandii policja aresztowała 15 uczestników demonstracji przed sądem. Po zamknięciu barów i restauracji o godzinie 20:00 setki osób zebrały się przed budynkiem sądu protestując przeciwko nowym obostrzeniom pandemicznym.

W sobotę czterdziestu restauratorów w mieście zapowiedziało, że nie zamierza podporządkować się obowiązkowi zamknięcia lokali o godzinie 20, wprowadzonego od soboty w związku ze wzrostem liczby infekcji Covid-19.

Gastronomia do godziny 20

Zgodnie z decyzją gabinetu premiera Marka Ruttego w Niderlandach od 13 listopada obowiązuje "miękka blokada" i cała gastronomia musi być zamykana wcześniej.

Z informacji podanej przez portal RTL Nieuws, po mediacji burmistrza Leeuwarden właściciele ostatecznie postanowili podporządkować się nowym regulacjom. Jednak po godzinie 20, kiedy lokale zostały zamknięte, setki niezadowolonych mieszkańców zebrały się przed budynkiem lokalnego sądu.

Demonstranci śpiewali, wznosili antyrządowe hasła i odpalali fajerwerki. Jak relacjonuje portal NU, policja postanowiła interweniować po tym, jak protestujący odmówili rozejścia się. Policja na Twitterze poinformowała, że zatrzymała 15 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz