Partnerzy portalu
Holandia: Branża gastro nie chce sprawdzać dowodów szczepień Holandia: Gastronomia nie chce sprawdzać dowodów szczepień/fot. shutterstock

Holandia: Branża gastro nie chce sprawdzać dowodów szczepień

Autor: PAP Data: 10 sierpnia 2021 14:25

Przedstawiciele sektora gastronomicznego w Holandii nie chce egzekwować od klientów obowiązku okazywania dowodu szczepienia przeciw Covid-19.

KHN (Koninklijke Horeca Nederland) twierdzi, że egzekwowanie szczepień nie należy do przedsiębiorców. "KHN dostrzega dylematy społeczne związane z tym problemem, ale jest to temat do debaty politycznej, a nie dla branży turystycznej" - powiedział gazecie Willemsen.

Holandia: Gastronomia nie chce sprawdzać dowodów szczepień

 

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na niejednoznaczność przepisów. "W sali bankietowej muszę poprosić wszystkich gości o certyfikat szczepienia lub negatywny wynik testu (na obecność koronawirusa - PAP), ale nie jest to konieczne w restauracji, pubie i ogródku gastronomicznym" - wskazuje Theo Potjes, właściciel restauracji w miejscowości Schaijk w południowej Holandii.

Według Roberto Payera, dyrektora hoteli Hilton i Waldorf Astoria w Amsterdamie, każdy ma prawo do własnej opinii, jednak "osoby, które odmówiły przyjęcia preparatu, muszą wziąć na siebie odpowiedzialność i przestać odwiedzać restauracje lub hotele". Jak zaznaczył, wolność kończy się tam, gdzie jest zagrożone zdrowie innej osoby. Zastrzegł zarazem, że do czasu, gdy nie będzie obowiązku szczepienia, pozostawia to w gestii klientów. "Nie pokażę im drzwi, to (byłby) krok za daleko" - ocenił.

Premier Mark Rutte powiedział, że sprzeciwia się obowiązkowi szczepień przeciwko koronawirusowi. Jego zdaniem wskaźnik szczepień jest w Niderlandach wystarczająco wysoki a liczba infekcji systematycznie spada.

"Rząd nie chce wprowadzać obowiązku szczepień, jak to się dzieje obecnie w niektórych krajach" - powiedział Rutte.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz