×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Holandia: Kluby nocne otworzyły się mimo zakazu
Holandia: Kluby nocne otworzyły się w nocy mimo zakazu; fot. unsplash

Holandia: Kluby nocne otworzyły się mimo zakazu

Autor: PAP Data: 13 lutego 2022 16:12

Wiele klubów nocnych w Amsterdamie i innych miastach Holandii otworzyło się w nocy z soboty na niedzielę, protestując w ten sposób przeciw obostrzeniom epidemicznym. Władze samorządowe zapowiadały karanie takich lokali wysokimi grzywnami, sięgającymi nawet 15 tys. euro.

Holandia: Obostrzenia

Ze względu na obowiązujące obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią Covid-19 życie noce w kraju praktycznie nie istnieje. Restauracje muszą zamykać się po godzinie 22, a kluby nocne i dyskoteki nie mogą jeszcze funkcjonować.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Ernsta Kuipersa od przyszłego tygodnia ma się to zmienić, jednak wielu właścicieli lokali gastronomicznych postanowiło nie czekać i zdecydowało się otworzyć swoje kluby i dyskoteki w sobotnią noc.

Z informacji dziennika "Algemeen Dagblad" wynika, że tak się stało m.in. w Amsterdamie, Rotterdamie oraz Utrechcie. Z relacji gazety wynika, że życie nocne w tych miastach było "niezwykle intensywne".

Amsterdamskie lokale, które uczestniczyły w akcji, wyprzedały wszystkie bilety wstępu - informuje "AD".

Rzecznik ratusza poinformował w niedzielę, że 24 kluby i dyskoteki, które nie dostosowały się do zaleceń, zostaną ukarane grzywnami w wysokości 4,5 tys. euro. Z informacji portalu NOS wynika, że dyskoteka w Tilburgu na południu kraju, która także złamała zakaz i przyjmowała gości, otrzymała mandat w wysokości 10 tys. euro.

Groźba wysokich kar spowodowała, że lokalizacje w Groningen w północnej Holandii pozostały zamknięte - wskazuje portal NOS. W piątek rzecznik ratusza w tym mieście zapowiedział, że wszystkie lokale otwarte po godz. 22 zostaną ukarane mandatami w wysokości 15 tys. euro.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz