Partnerzy portalu
Holandia rozważa ograniczenia dla osób niezaszczepionych Współczynnik szczepień w Holandii wynosi ponad 85 proc. dorosłej populacji/ fot. Unsplash

Holandia rozważa ograniczenia dla osób niezaszczepionych

Autor: PAP Data: 26 października 2021 13:09

Minister zdrowia zapowiada, że jego rząd rozważa wprowadzenia ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciwko Covid-19. Hugo de Jonge dodał także, iż nie ma już kwestii czy obostrzenia związane z koronawirusem zostaną wprowadzone, tylko pozostaje pytanie, jakie one będą.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu minister twierdził, że rząd nie planuje wprowadzać żadnych zmian w dotychczasowej polityce walki z koronawirusem. "5 listopada przedstawimy na konferencji prasowej informację o ewentualnych działaniach" - przekazał de Jonge dziennikarzom.

Gdy liczba infekcji zaczęła lawinowo rosnąć, a dyrektorzy największych szpitali zaapelowali o przywrócenie zniesionych wcześniej obostrzeń, minister powiedział w poniedziałek, że sytuacja jest "niepokojąca", a "rząd zamierza podjąć zdecydowane kroki". Konferencja prasowa poświęcona aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju została przesunięta na 2 listopada.

Wysoki współczynnik szczepień 

Minister zdrowia podkreśla, że współczynnik szczepień jest wysoki i wynosi ponad 85 proc. dorosłej populacji, a koronawirus staje się "epidemią osób niezaszczepionych, które zarażają siebie nawzajem".

"Czy uzasadnione jest nakładanie dodatkowych ograniczeń na całe społeczeństwo, skoro wiemy, że tylko część społeczeństwa potrzebuje dodatkowej ochrony?" - mówił dziennikarzom De Jonge i nie wykluczył, że nowe ograniczenia będą dotyczyły w większym stopniu osób, które nie przyjęły preparatu przeciwko Covid-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz