×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
IKEA wstrzymuje działalność w Rosji i Białorusi
IKEA zamyka sklepy w Rosji i na Białorusi./fot. shutterstock

IKEA wstrzymuje działalność w Rosji i Białorusi

Autor: MB Data: 03 marca 2022 15:13

IKEA bojkotuje rosyjską agresję na Ukrainę i zamyka swoje sklepy w Rosji i na Białousi.

IKEA zamyka sklepy w Rosji i Białorusi.

- Wyniszczająca wojna na Ukrainie jest ludzką tragedią, a nasza najgłębsza empatia i troska dotyczy milionów ludzi. Bezpośrednie działania Grupy Inter IKEA i Grupy Ingka polegały na wspieraniu bezpieczeństwa osobistego współpracowników IKEA oraz ich rodzin i będziemy to robić nadal. Wojna wywarła już ogromny wpływ na ludzi. Powoduje to również poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunkach handlu. Z tych wszystkich powodów IKEA tymczasowo postanowiła wstrzymać działalność w Rosji - informuje Grupa IKEA w komunikacie.

Grupa Inter IKEA podjęła decyzję o wstrzymaniu całego eksportu i importu do i z Rosji i Białorusi. Wstrzymano także produkcję w Rosji.

Sklepy IKEA wstrzymują sprzedaż w krajach zaangażowanych w wojnę w Ukrainie, jednak  należące do koncernu Ingka centrum handlowe Mega pozostanie otwarte. "Pragniemy zapewnić Rosjanom dostęp do artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność, artykuły spożywcze i apteki. Decyzje te mają bezpośredni wpływ na 15 tys. współpracowników IKEA" - czytamy dalej. 

IKEA włączyła się w pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy. W odpowiedzi na apel Agencji ONZ ds. Uchodźców, koncern podjął decyzję o natychmiastowym przekazaniu 20 mln euro na pomoc humanitarną dla osób przymusowo przesiedlonych w wyniku konfliktu na Ukrainie.

Inter IKEA Group i Ingka Group przekażą dodatkowo po 10 mln euro na wsparcie zaopatrzenia i inną działalność pomocową dla UNHCR, Save the Children i innych organizacji działających na lokalnych rynkach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz