Partnerzy portalu
Indie otwierają  się dla turystów po ponad półtora roku zamknięcia Indie otwierają się dla zagranicznych turystów; fot. unsplash

Indie otwierają się dla turystów po ponad półtora roku zamknięcia

Autor: PAP Data: 15 października 2021 10:20

Od piątku do Indii mogą wjeżdżać w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 zagraniczni turyści przybywający do tego kraju lotami czarterowymi. Granice Indii były zamknięte dla turystów od marca 2020 r.

Indie: Czy można latać?

Turyści lecący regularnymi lotami będą mogli przybywać do Indii od 15 listopada.

Nie jest jasne, czy przybywający na wypoczynek obcokrajowcy będą musieli poddawać się kwarantannie; na pewno muszą być w pełni zaszczepieni i mieć aktualny, wykonany maksymalnie 72 godziny przed lotem, negatywny test na obecność koronawirusa - informuje Reuters.

Zapowiedziane już wcześniej przez rząd łagodzenie obostrzeń na granicach Indii jest efektem zmniejszającej się liczby infekcji koronawirusem i postępu kampanii szczepień. W tym tygodniu każdego dnia wykrywano średnio 17,4 tys. nowych zakażeń, podczas gdy w szczycie wiosennej fali epidemii w maju było ich ponad 400 tys. - wynika z zestawienia Reutersa.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło już blisko 70 proc. uprawnionych do tego w Indiach osób - dodaje agencja.

Indie: Otwarcie granic

Otwarcie granic dla zagranicznych turystów zbiega się z okresem indyjskich świąt, które tradycyjnie łączą się z częstszymi podróżami po kraju. Budzi to obawy władz medycznych o ponowny wzrost liczby infekcji.

W 2020 r. Indie odwiedziło 2,74 mln zagranicznych turystów, w 2019 r. było ich blisko 11 mln - podają oficjalne dane rządowe. Sektor turystyczny odpowiada za 7 proc. indyjskiego PKB i daje zatrudnienie milionom Indusów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz