Partnerzy portalu
Inflacja w Polsce wyższa niż w krajach strefy euro Komorowski: inflacja w Polsce wyższa, niż w krajach strefy euro/fot. shutterstock

Inflacja w Polsce wyższa niż w krajach strefy euro

Autor: PAP Data: 10 czerwca 2022 14:20

Były prezydent RP Bronisław Komorowski powiedział, że w Polsce inflacja jest o połowę wyższa, niż w krajach strefy euro. Jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów mieszkaniowych – Polska jest na pierwszym miejscu w Europie.

- Inflacja w Polsce jest o wiele wyższa, niż średnia europejska, w krajach strefy euro jest o połowę niższa - powiedział w piątek (10 czerwca) w Radiu Zet Komorowski.

Inflacja w Polsce wyższa niż w krajach strefy euro

Jak informuje Bronisław Komorowski jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów mieszkaniowych - Polska jest na smutnym, pierwszym miejscu w Europie. U nas jest 6 proc., a np. Niemcy mają 3,6 proc.

Zdaniem byłego prezydenta gdyby walutą w Polsce było euro, to inflacja nie byłaby na tak wysokim poziomie. - Bylibyśmy o wiele bardziej bezpieczni, jeśli chodzi o nasze oszczędności, ale też ograniczenie wzrostu kredytów mieszkaniowych - zaznaczył.

W kwestii zapowiadanych możliwych obniżek stóp procentowych pod koniec przyszłego roku Komorowski uznał, że prezes NBP jest "wyjątkowo niewiarygodny".

- Doskonale pamiętam, kiedy mówił, że w Polsce inflacja będzie się obniżała i, że w ogóle jest za niska - dodał.

Jego zdaniem pod koniec przyszłego roku sytuacja finansowa "będzie jeszcze gorsza". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz