×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Japonia planuje złagodzić obostrzenia
Skrócenie godzin otwarcia lokali gastronomicznych w Japonii będzie stopniowo łagodzon; efot. shutterstock

Japonia planuje złagodzić obostrzenia

Autor: PAP Data: 28 września 2021 10:30

Rząd w Tokio podejmie decyzję o odwołaniu stanu wyjątkowego w stolicy i 18 prefekturach. Skrócenie godzin otwarcia lokali gastronomicznych będzie stopniowo łagodzone.

Władze Japonii planują stopniowo łagodzić restrykcje antycovidowych, dając gubernatorom prawo decydowania o ewentualnych obostrzeniach sanitarnych w poszczególnych prefekturach.

Restauracje w Japonii

Podczas stanu wyjątkowego Japończycy są proszeni o unikanie tłocznych miejsc, powstrzymywanie się od niekoniecznych wyjazdów i podróży, zrezygnowanie z konsumpcji alkoholu w restauracjach, które tymczasowo działają tylko do godz. 20.00.

Przez około miesiąc po zniesieniu stanu wyjątkowego rząd centralny nadal będzie apelować o zamykanie restauracji serwujących napoje alkoholowe o godz. 20.00. "Podawanie alkoholu będzie dopuszczone, ale o szczegółach zdecydują gubernatorzy" - zapowiedział Yasutoshi Nishimura (Jasutoszi Niszimura), minister ds. walki z pandemią koronawirusa. I dodał, że skrócenie godzin otwarcia lokali gastronomicznych będzie stopniowo łagodzone, a firmy funkcjonujące w ograniczonym czasie otrzymają wsparcie finansowe od rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz