×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Katowicki lokal Bułkęs wygrał w sądzie. Na koncie miał 23 zarzuty
Katowicka restauracja Bułkęs wygrała w sądzie w sprawie karnej. Miała 23 zarzuty za działania w lockdownie/fot. Facebook

Katowicki lokal Bułkęs wygrał w sądzie. Na koncie miał 23 zarzuty

Autor: www.horecatrends.pl/ Facebook Data: 29 czerwca 2021 12:27 | Aktualizacja: 30 czerwca 2021 08:20

Bułkęs, restauracja z Katowic serwująca m.in. burgery, otworzyła drzwi dla Gości 15 stycznia 2021 r. - mimo rządowego rozporządzenia o zakazie prowadzenia działalności. Sprawa trafiła do sądu. Właściciele lokalu wygrali to starcie.

- 15.01.2021 wszystko się zaczęło! Nasza walka o przetrwanie, walka o #normalność, walka z nielegalnymi obostrzeniami Dziś 28.06.2021, minęło prawie pół roku od otwarcia i od pierwszych kontroli Sanepidu i Policji. Przyszedł czas stanąć przed Sądem w sprawie wykroczeń - informują na Facebooku właściciele lokalu Bułkęs w Katowicach.

- Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach na dzisiejszym posiedzeniu UMORZYŁ postępowanie w sprawie karnej, gdzie staliśmy pod 23 (!) zarzutami niestosowania się do zakazu działalności gospodarczej nakładanego aż 3 rozporządzeniami - czytamy.

- Sąd uznał, że otwieranie rozprawy i przeprowadzanie jakichkolwiek dowodów  nie ma sensu, bo podziela w całości nasze wyjaśnienia składane na Policji i stanowisko zajęte w sprzeciwie. W ustnym uzasadnieniu usłyszeliśmy, że rozporządzenia covidowe zostały wprowadzone do porządku prawnego w sposób sprzeczny z podstawowymi konstytucyjnymi zasadami państwa prawa. Przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi są blankietowe, w zasadzie „martwe” i nie zawierają wymaganych prawem szczegółowych wytycznych dla rozporządzenia. Pani sędzia podkreśliła, że nieuprawnione w ocenie sądu byłoby karanie za czyny, które aktualnie nie są już zabronione. Sąd zaznaczył też, że ma świadomość, że liczba zarzutów wynika z tego, że to Bułkęs jako jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy na Śląsku otworzył się i działał - czytamy na Facebooku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Słusznie
  • Gość

    Słusznie