×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kiedy koniec pandemii? "Czeka nas jeszcze ok. czterech lat walki"
Jeśli będzie zwiększała się liczba zachorowań i hospitalizacji, to możliwe są dodatkowe obostrzenia; fot. shutterstock

Kiedy koniec pandemii? "Czeka nas jeszcze ok. czterech lat walki"

Autor: oprac. AW Data: 04 stycznia 2022 10:27

Pandemia potrwa jeszcze około dwóch lat, jednak biorąc pod uwagę okres jej wygaszenia, czeka nas jeszcze około czterech lat walki -przewiduje dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym i członek Rady Medycznej przy premierze.

Czy będzie lockdown?

Artur  Zaczyński przewiduje, że w najbliższych tygodniach na pewno zwiększy się liczba zakażeń, ale pytanie brzmi, ile będzie hospitalizacji, ponieważ wciąż "ścigamy się z pandemią". Dr niewyobraża sobie tej fali bez wyszczepienia na poziomie przynajmniej 50 proc., bo bez tego na pewno nastąpiłby paraliż systemu ochrony zdrowia.

"Działalność szpitali jest na granicy wydolności" - podkreślił. Zaznaczył, że dotyczy to zarówno pacjentów covidowych, jak i niecovidowych. Zaczyński wskazał też, że problem jest zbyt późne zgłaszanie się pacjentów do szpitali.

Czy dzieci wrócą do szkół?

Czy Rada Medyczna zaleca powrót dzieci do szkół 10 stycznia Zaczyński przyznał, że w chwili obecnej głosy są rozbieżne w tej kwestii. Prawdopodobieństwo przedłużenia szkolnego lockdownu ocenił jako "pół na pół". "Czy to będzie lockdown totalny, czy też lokalny, ograniczony do powiatów i województw, myślę, że w tej chwili wyliczenia trwają" - powiedział.

Czy będą nowe obostrzenia?

Jeśli będzie zwiększała się liczba zachorowań i hospitalizacji, to możliwe są dodatkowe obostrzenia.

Kiedy skończy się pandemia?

Zdaniem dr Zaczyńskiego pandemia potrwa jeszcze około dwóch lat, jednak biorąc pod uwagę okres jej wygaszenia, czeka nas jeszcze około czterech lat walki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Czytelnik

    Normalnie Nostradamus...i kolejny Przypadek do leczenia...