Partnerzy portalu
Kiedy wrócimy do normalności? Adam Niedzielski, minister zdrowia zapewnia, że jeśli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności/ fot. PTWP

Kiedy wrócimy do normalności?

Autor: PAP Data: 19 maja 2021 08:44

Minister zdrowia Adam Niedzielski szacuje, że jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności.

  • Minister zdrowia ocenił, że ostatnie poluzowania obostrzeń na razie nie powodują przyrostów zachorowań. Zauważył, że liczby nowych przypadków systematycznie spadają.
  • Adam Niedzielski przyznał, że w najbliższym czasie, mimo dalszego luzowania restrykcji, nie spodziewa się eskalacji zakażań.
  • Jego zdaniem, jeśli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności.

"Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali" - dodał minister Niedzielski.

Koronawirus - kiedy wrócimy do "normalności"?

"Myślę, że jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją (...), to w wakacje, czy po wakacjach, powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej" - ocenił Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 18 maja o 1734 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 245 osób. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, potwierdzono go u 2 856 924 osób. Od tego czasu zmarło 71 920 chorych z COVID-19.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz