×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
KLM odwołało kilkadziesiąt lotów z lotniska w Amsterdamie
KLM odwołało kilkadziesiąt lotów z lotniska w Amsterdamie; fot. unsplash

KLM odwołało kilkadziesiąt lotów z lotniska w Amsterdamie

Autor: PAP Data: 17 września 2022 15:43

Linia lotnicza KLM anulowała w sobotę kilkadziesiąt lotów z Amsterdamu. Powodem jest chaos na stołecznym lotnisku spowodowany brakami kadrowymi. Jednocześnie przewoźnik zapowiedział, że do końca roku ograniczy sprzedaż biletów na loty z amsterdamskiego lotniska Schiphol.

Kłopoty lotniska w Amsterdamie

Kłopoty lotniska w Amsterdamie rozpoczęły się wiosną tego roku. Braki kadrowe skutkowały odwoływaniem lotów, gigantycznymi kolejkami do odprawy oraz problemami z bagażem.

Sytuacja poprawiła się nieco w sierpniu, kiedy lotnisko wprowadziło limity pasażerów, którzy mogli odlatywać z Schiphol oraz zatrudniono nowych pracowników, którym zaoferowano dodatek w wysokości około 5 euro za godzinę pracy. Obowiązywał on jedynie w trakcie wakacji a wraz z jego zakończeniem we wrześniu problemy wróciły jak bumerang.

Od dwóch tygodni media informują o kilkugodzinnych kolejkach, a na portalach społecznościowych publikowane są nagrania i zdjęcia przestawiające pasażerów stojących na zewnątrz terminali pod prowizorycznie ustawionymi namiotami. Tym razem problemy wynikają głównie z ograniczonej liczby personelu odpowiadającego za kontrolę bezpieczeństwa.

KLM anuluje loty

Z tego powodu w sobotę KLM anulowało 34 loty z Amsterdamu, informuje holenderska linia lotnicza, ale jej rzeczniczka zastrzega, że może być ich więcej. "Schiphol poprosił nas o ograniczenie liczby pasażerów, co jest niezwykle irytujące, ponieważ już teraz ze względu na kłopoty lotniska musimy odwołać od dziesięciu do dwudziestu lotów dziennie" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka KLM.

Przewoźnik zdecydował także, że do końca roku będzie sprzedawać mniej biletów na loty z lotniska w Amsterdamie. "Farsa na Schiphol sprawia, że spada zaufanie pasażerów do KLM" - twierdzi Rob Swankhuizen z Holenderskiego Związku Zawodowego Techników Lotnictwa, cytowany przez dziennik "De Telegraaf".

Tymczasem przed stołecznym lotniskiem pojawiło się nowe wyzwanie - poszukiwanie nowego szefa. W ubiegłym tygodniu do dymisji podał się bowiem dotychczasowy prezes Schiphol Dick Benschop.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz