×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Koniec z okazywaniem certyfikatów covidowych. Ten kraj rezygnuje z tego od 9 lutego
Czechy: Koniec obowiązku okazywania certyfikatów covidowych od 9 lutego /Fot. PAP/Leszek Szymański

Koniec z okazywaniem certyfikatów covidowych. Ten kraj rezygnuje z tego od 9 lutego

Autor: PAP Data: 03 lutego 2022 09:44

Od 9 lutego w Czechach nie będzie obowiązku okazywania certyfikatów covidowych przy wstępie do restauracji, korzystaniu z usług czy uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych, sportowych itp.

Czechy utrzymują obowiązek noszenia masek ochronnych klasy FFP2 w pomieszczeniach zamkniętych. Utrzymane zostaną także limity liczby uczestników imprez masowych. Po złagodzeniu restrykcji, rząd nie spodziewa się zwiększenia presji na szpitale. Wcześniej rząd zapowiedział, że obowiązek przeprowadzania testów w zakładach pracy oraz w szkołach zakończy się 18 lutego.

Koniec z okazywaniem certyfikatów covidowych

Premier Peter Fiala i minister zdrowia Vlastimil Valek przekonywali, że decyzja o zakończeniu obowiązku okazywania certyfikatów szczepień nie została podjęta pod wpływem wyroku Najwyższego Sądu Administracyjnego, który zapadł w środę przed południem i który zakwestionował obowiązek okazywania certyfikatów przy wejściu do restauracji lub do hoteli. Gabinet podjął decyzję na podstawie rekomendacji ekspertów. "Decyzja sądu przyspieszyła ją tylko o kilka dni. To nie jest nieprzemyślany ruch, ale realizacja strategii naszego rządu w zakresie walki z covidem" - zapewnia premier.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz