Partnerzy portalu
Koronawirus 2022. Lockdown wisi w powietrzu? Lockdown może wrócić. MZ: obostrzenia będą szły w kierunku ograniczenia mobilności/ fot. PAP/Albert Zawada

Koronawirus 2022. Lockdown wisi w powietrzu?

Autor: MB/ TVN24 Data: 11 stycznia 2022 11:17

W czasie piątej fali pandemii koronawirusa mogą wrócić lokalne lockdowny i obostrzenia. Czego i kiedy możemy się spodziewać? 

COVID-19: Nowe obostrzenia nie są wykluczone

Adam Niedzielski, Minister zdrowia,  we wtorek, 11 stycznia, w TVN24 skomentował najnowszą sytuację epidemiczną. Mówił, że przekroczyliśmy w Polsce tragiczną barierę 100 tys. zgonów covidowych, wspomniał również o dramatycznych prognozach na najbliższe tygodnie. 

Czy możliwy jest powrót lockdownu, szef resortu zdrowia nie zaprzeczył. 

- Wszystko zależy od liczby zakażeń, od tego jak będzie się ona przekładała na poziom hospitalizacji. Jeśli ten poziom będzie dramatyczny, na pewno trzeba będzie wykorzystywać wszystkie narzędzia jakie mamy do dyspozycji - zapewnił minister zdrowia.

Koronawirus 2022: 100 tys. zgonów covidowych

Minister zdrowia dodał, że ostatniej doby potwierdzono 11,4 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 493 osoby z COVID-19.

- Dziś jest ten kolejny smutny dzień, przekroczyliśmy barierę 100 tys. zgonów covidowych - mówił  szef resortu zdrowia. 

Według najgorszych scenariuszy pod koniec stycznia 2022 r.  w Polsce możemy mieć od 100 tys. do nawet 150 tys. zakażeń dziennie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz