Partnerzy portalu
KPO i Nowy Ład pomogą odbudować turystykę? Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju jest zdania, że Nowy Ład i KPO pomogą odbudować gospodarkę Polski/ (Fot. FB/Olga Semeniuk

KPO i Nowy Ład pomogą odbudować turystykę?

Autor: PAP Data: 28 kwietnia 2021 08:53

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk przyznała, że na odbudowę turystyki ogromny wpływ będą miały KPO i Nowy Ład.

  • Semeniuk, zapytana o proponowane rozwiązania dla branży turystycznej, odpowiedziała: "udało nam się przeforsować w ministerstwie poprawki do ustawy COVID-owej nt. możliwości wykorzystywania bonu turystycznego i innych świadczeń".
  • Semeniuk ma nadzieję, że III, IV kwartał 2021 roku to już nie będą tarcze kryzysowe, tylko pakiety, które pozwolą nam nadać nową jakość i odporność polskiej gospodarce.
  • Wiceminister zapowiedziała, że czas wakacji "kiedy będziemy mieli oddech" będzie czasem "przyglądania się temu, jakie decyzje są podejmowane w innych krajach".

Nie wiemy, z jakimi szczepami będziemy mieli do czynienia w końcówce tego roku, jednocześnie widzimy, jak różne szczepy rozprzestrzeniają się w szybkim tempie. Dlatego podczas wakacji rząd będzie zajmował się strategią i przygotowaniem na jesień - stwierdziła dodając, że szpitale tymczasowe na pewno będą podtrzymane.

"Więc wydaje się, że nauczeni życiem z wirusem przez ostatnie półtora roku będziemy również przygotowywali się na wariant czwartej fali w Polsce" - powiedziała. 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz