Partnerzy portalu
Kraków Airport: w sierpniu br. prawie 70 proc. więcej pasażerów rdr.
777 tys. 267 pasażerów skorzystało w sierpniu br. z usług lotniska Kraków Airport. / fot. facebook.com/KrakowAirport/

Kraków Airport: w sierpniu br. prawie 70 proc. więcej pasażerów rdr.

Autor: PAP Data: 01 września 2022 14:00

777 tys. 267 pasażerów skorzystało w sierpniu br. z usług lotniska Kraków Airport. To o 6 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2019 r., ale już o 68 proc. więcej w porównaniu z sierpniem 2021 r. Łącznie od początku br. krakowski port obsłużył ponad 4,7 mln osób.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek ocenił w czwartek, że sezon letni na krakowskim lotnisku był czasem niezwykle dynamicznym. "Zdecydowanie utrzymała się tendencja wyboru podróży na wakacje drogą lotniczą: Alicante, Porto, Lizbona, Barcelona, Ateny, Malaga, Dubrownik czy Burgas były kierunkami, które cieszyły się największą popularnością" - wskazał.

Jak przypomniał, przewoźnicy operujący ze stolicy Małopolski jeszcze we wrześniu i październiku utrzymają typowo wakacyjne połączenia. "Mamy także nadzieję, że coraz więcej turystów przylatywać będzie do Krakowa i Małopolski" - dodał Włoszek.

Coraz więcej turystów korzysta z krakowskiego lotniska 

Z danych lotniska wynika, że w sierpniu br. z usług Kraków Airport skorzystało 777 tys. 267 osób, co oznacza wzrost o 68 proc. w ujęciu rok do roku. W porównaniu do przedpandemicznego sierpnia 2019 r. odnotowano spadek liczby pasażerów o 6 proc. Jak dodano, w ciągu ośmiu miesięcy 2022 r. krakowskie lotnisko obsłużyło łącznie ponad 4,7 mln osób.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów, a rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz