×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Krakowscy radni nie zgodzili się na „Piwo pod chmurką”
Krakowscy radni nie zgodzili się na "Piwo pod chmurką"/Fot. Shutterstock

Krakowscy radni nie zgodzili się na „Piwo pod chmurką”

Autor: krknews.pl Opublikowano: 15 września 2023 18:18

Przedstawiony w trakcie sesji rady miejskiej projekt uchwały zakładał wyznaczenie specjalnych stref w przestrzeni publicznej, w których dozwolone byłoby spożywanie alkoholu. Jednak pomysł nie zyskał aprobaty radnych – napisał portal krknews.pl

Picie alkoholu w specjalnych strefach?

W trakcie ostatniej sesji rady miejskiej krakowscy radni odrzucili projekt przygotowany przez stowarzyszenie 1.Kraków. Przedstawiona miejskim rajcom propozycja zatytułowana „Uwolnić piwo pod chmurką”  zakładała stworzenie na terenie miasta ograniczonej liczby stref, w obrębie których picie alkoholu byłoby dozwolone.

Uchwała trafiła do krakowskich radnych w ubiegłym miesiącu z inicjatywy Dominika Jaśkowca z klubu Koalicji Obywatelskiej i niezależnego radnego województwa małopolskiego Tomasza Urynowicza. Projekt powstał z myślą o młodszych mieszkańcach Krakowa, którzy krytykowali wprowadzoną w lipcu tego roku prohibicję.

Mówimy o bezpiecznym spożywaniu napojów alkoholowych w miejscach do tego wyznaczonych, specjalnie oznakowanych. To jest taki pomysł poznański, który funkcjonuje poza godzinami zarezerwowanymi dla ciszy nocnej – bronił pomysłu radny KO.

Prezydent, straż miejska i policja mówią jednym głosem

O porażce uchwały zadecydowały m.in. negatywne opinie wystawione przez straż miejską oraz policję. Zdaniem służb wyznaczenie tego typu specjalnych stref mogłoby się przyczynić do generowania niebezpiecznych zdarzeń – donosi portal krknews.pl.

Przeciwko projektowi uchwały wypowiedział się również prezydent Krakowa.

Do Urzędu Miasta Krakowa, ale również do Rad Dzielnic, wpływa wiele skarg mieszkańców na zakłócanie porządku publicznego przez klientów punktów sprzedających lub podających do spożycia alkohol. Mieszkańcy skarżą się na skutki spożywania alkoholu, czyli najczęściej na hałas, zaśmiecanie przestrzeni publicznej, załatwianie potrzeb fizjologicznych przez osoby nietrzeźwe, krzyki, wulgaryzmy, itp. „Trudno byłoby uzasadnić w takiej sytuacji, w kilka miesięcy po wprowadzeniu ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży alkoholu, podejmowanie decyzji przez Radę Miasta Krakowa, polegającej na umożliwieniu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym – napisał w opinii przedstawionej radnym Jacek Majchrowski.

 Źródło:krknews.pl

 

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz