×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Łączna liczba uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, przekroczy dziś 200 tys.
Łączna liczba uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, przekroczy w niedzielę 200 tys./fot. shutterstock

Łączna liczba uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, przekroczy dziś 200 tys.

Autor: PAP Data: 27 lutego 2022 11:57

Od północy do godz. 7 rano w niedzielę granicę ukraińsko-polską przekroczyło 28 tys. osób. Łączna liczba uchodźców, którzy przybyli do naszego kraju od początku wojny na Ukrainie, z pewnością będzie wyższa niż 200 tys. – informuje rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska.

- Od północy do godz. 7 rano granicę ukraińsko-polską przekroczyło 28 tys. osób. Wczoraj w tych godzinach było 20 tys. osób. Więc z pewnością dzisiaj łączna liczba osób, które od początku konfliktu na Ukrainie uciekły do Polski przekroczy 200 tys. - powiedziała Michalska.

Łączna liczba uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, przekroczy w niedzielę 200 tys.

Na przejściu granicznym w Medyce polscy wolontariusze przekażą ukraińskiej stronie żywność i napoje dla uchodźców oczekujących tam po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt godzin na odprawę. "Polska i ukraińska straż graniczna będą koordynowały przekazanie żywności wolontariuszom, którzy następnie rozdadzą pomoc potrzebującym" - dodała.

Po tym, jak Rosja w czwartek, 24 lutego, nad ranem zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków, w Polsce decyzją MSWiA służby zaczęły realizować plan pomocy dla uchodźców. Uruchomiono m.in. specjalne punkty recepcyjne przy granicy polsko-ukraińskiej. Osoby przekraczające tę granicę zwolniono z obowiązku kwarantanny i posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Większość Ukraińców, którzy przyjeżdżają do Polski, kieruje się do swoich rodzin lub znajomych w Polsce albo w innym kraju UE.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz