×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Leroy Merlin jednak wstrzymuje inwestycje w Rosji
Francuzi zmiękli pod naporem krytyki. Leroy Merlin wstrzymuje inwestycje w Rosji. Decathlon kończy działalność!/fot. materiały prasowe

Leroy Merlin jednak wstrzymuje inwestycje w Rosji

Autor: AK Data: 29 marca 2022 14:22

Sieć Leroy Merlin poinformowała, że jednak wstrzymuje inwestycje w Rosji. A jeszcze w ubiegłym tygodniu utrzymywała, że zamierza w Rosji funkcjonować i rozszerzać zakres swoich towarów i usług.

„Francuska spółka matka Leroy Merlin poinformowała 24 marca b.r., że podjęła decyzję o wstrzymaniu dalszych inwestycji tej marki w Federacji Rosyjskiej” – taki komunikat Leroy Merlin wydał w poniedziałek, 28 marca. Do tej pory sieć obstawała przy swoim wcześniejszym wyborze – prowadzeniu sklepów w Rosji oraz rozszerzaniu zakresu usług i gamy towarów.

Również Decathlon postanowił wstrzymać swoja działalność w Rosji. Jak poinformował we wtorek po południu Reuters, francuska sieć sklepów sportowych w komunikacie prasowym oznajmiła, że zawiesza działalność w Rosji.

Leroy Merlin w Rosji rekrutuje obecnie ok. tysiąca pracowników. Spółka zapowiedziała w rozmowach ze swoimi klientami, że będzie rozszerzać asortyment i zakres usług. Tymczasem jeden ze sklepów na Ukrainie został doszczętnie zniszczony w ataku rakietowym przypuszczonym przez Rosjan. Zmarło w jego wyniku minimum 8 pracowników sklepu.

Spółka odcięła także od komunikacji korporacyjnej swój oddział na Ukrainie uniemożliwiając pracownikom z innych krajów kontakt z osobami z Ukrainy i jakąkolwiek pomoc.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz