×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
LEX TVN: pod apelem w obronie TVN jest już 2,4 mln podpisów
Apel w obronie TVN to odpowiedź na odrzucenie w ostatni piątek weta Senatu i przyjęcie przez Sejm LEX TVN. Fot. TVN

LEX TVN: pod apelem w obronie TVN jest już 2,4 mln podpisów

Autor: KG/horecatrends Data: 20 grudnia 2021 11:25 | Aktualizacja: 20 grudnia 2021 11:33

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji - apeluje TVN.

Na stronie apel.tvn.pl uruchomionej przez stację TVN w niedzielę (19 grudnia) znajduje się treść apelu oraz w miejsce, w którym można złożyć podpisać się pod nim.

Apel o zawetowanie LEX TVN

''Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.
Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.
W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN'' - głosi treść ''Apelu w obronie TVN''

Po podpisaniu się pod apelem ukazuje się informacja ''Twój podpis został przesłany! Dziękujemy za przyłączenie się do obrony wolnych mediów w Polsce''.  

Ponad 2 mln podpisów pod apelem w ciągu pierwszej doby

O możliwości oddania głosu w obronie TVN informowały od niedzieli (19 grudnia) rano wszystkie kanały i platformy TVN Grupa Discovery. Do akcji zbierania podpisów pod apelem przyłączyły się liczne redakcje w całej Polsce, w tym zarówno media lokalne, jak i największe tytuły prasowe i internetowe. 

Do przedpołudniowych godzin w poniedziałek (20 grudnia) apel w obronie stacji TVN podpisano 2,4 mln razy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • John50

    Widać mamy sporo Fanów Agentury .