Partnerzy portalu
Łódź zwolni restauratorów z opłaty za koncesję za alkohol Miasto Łódź zwolni restauratorów z opłaty za koncesję za alkohol/ fot. shutterstock

Łódź zwolni restauratorów z opłaty za koncesję za alkohol

Autor: PAP Data: 04 lutego 2021 16:00

Łódzki magistrat zwolni z opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu w 2021 r. wszystkie działające w mieście lokale gastronomiczne, w których spożycie alkoholu odbywa się na miejscu. "Tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone" - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W ocenie prezydent miasta to wymierna i konkretna pomoc, która pozwoli łódzkim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej zaoszczędzić w sumie niemal 1,5 mln zł.

Jak wskazała Zdanowska w filmie opublikowanym na profilu Łodzi na Facebooku, pracownicy gastronomii i restauratorzy są grupą najbardziej poszkodowaną przez funkcjonujące obostrzenia. Podkreśliła, że obecnie to nie jest już jedynie walka o utrzymanie miejsc pracy, ale prawdziwa walka o przetrwanie biznesów budowanych latami. Zdaniem prezydent Łodzi, płynąca od rządu pomoc jest za mała i tylko w skromnej części zaspokaja zobowiązana restauratorów.

"Dlatego uznałam, że miasto musi zadziałać. Podjęłam decyzję o zwolnieniu z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku wszystkich lokali gastronomicznych, w których spożycie alkoholu odbywa się na miejscu. Tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone" - ogłosiła.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz