Partnerzy portalu
Lokale muszą opłacić koncesję na alkohol. Ale nie wiedzą, kiedy go będą sprzedawać Lokale muszą opłacić koncesję na alkohol. I to mimo, że nie wiedzą, kiedy go będą sprzedawać/ fot. shutterstock

Lokale muszą opłacić koncesję na alkohol. Ale nie wiedzą, kiedy go będą sprzedawać

Autor: businessinsider.com.pl Data: 21 stycznia 2021 11:15

Lokale gastronomiczne sprzedające alkohol muszą zmierzyć się z kolejnym lockdownowym problemem. Chociaż ich działalność jest obecnie zakazana i nie wiedzą, kiedy się otworzą, to muszą opłacić koncesję na alkohol na 2021 r. Czas na to mają do 31 stycznia - businessinsider.com.pl.

Zwolnić z opłat lub wydłużyć ich termin mogą tylko samorządy, ale potrzebują do tego rządowej ustawy, która z kolei utknęła w Senacie. 

Krzysztof Gałkowski, współwłaściciel warszawskich lokali: restauracji i music baru Beirut oraz baru Kraken przyznaje, że obecnie płacenie za coś, czego nie można sprzedawać i nie wiadomo, kiedy będzie można to sprzedawać, jest kompletnym absurdem. Dodaje, że do tego restauratorzy płacą stawkę w odniesieniu do sprzedaży za poprzedni rok, kiedy nie było szansy zarobić na tę opłatę. Wszystko stoi na głowie.

Więcej czytaj na businessinsider.com.pl.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz