Partnerzy portalu
Luzowanie obostrzeń - czekamy na publikację rozporządzenia Adam Niedzielski, minister zdrowia zapewnia, że w czwartek planowana jest publikacja rozporządzenia epidemicznego, które będzie pokazywało plan luzowania obostrzeń do końca maja

Luzowanie obostrzeń - czekamy na publikację rozporządzenia

Autor: PAP Data: 06 maja 2021 15:56

Z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że finalizowana jest ostateczna wersja rozporządzenia epidemicznego które będzie pokazywało plan luzowania obostrzeń do końca maja.

  • Minister Zdrowia przyznał, że finalizowane jest duże rozporządzenie epidemiczne, które będzie pokazywało plan do końca maja.
  • Mają w nim być zawarte wszystkie szczegółowe informacje.

  • Według zapowiedzi od 8 maja przywracana będzie działalność hoteli, z limitem 50 proc. obłożenia i bez otwartych stref spa. 15 maja mają ruszyć ogródki restauracyjne a 29 maja cała gastronomia.

Według zapowiedzi od 15 maja znoszony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jednak obowiązek ich noszenia w budynkach pozostaje. Działalność będą mogły wznowić restauracje i kawiarnie w ogródkach zewnętrznych, otwierane zostaną teatry i kina (z limitem 50 proc. obłożenia), dozwolona będzie organizacja imprez okolicznościowych z limitem do 25 osób. Poza tym obiekty sportowe będą mogły przyjmować widzów (z limitem 25 proc. obłożenia). Powróci też nauka w formie hybrydowej dla klas IV-VIII szkół podstawowych i średnich.

Z kolei od 29 maja restauracje i kawiarnie będą znów mogły przyjmować gości również wewnątrz (z limitem 50 proc. osób i dystansem między stolikami). Poza tym wróci możliwość organizacji imprez okolicznościowych, komunii i wesel (z limitem 50 osób), wznowić działalność będą mogły kluby fitness i siłownie (z limitem jednej osoby na 15 mkw). Kina i teatry oraz obiekty sportowe będą mogły przyjmować widzów z limitem 50 proc. obłożenia, a szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą działać stacjonarnie.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz