Müller: W piątek Rządowy Zespół Zarzadzania KryzysowegoPAP - 04 marca 2021 15:37


Jeśli chodzi o najbliższy weekend nie będzie zmian w obostrzeniach - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W piątek o godz.10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego - podał.

Rzecznik był pytany na konferencji w Warszawie m.in. o kalendarz decyzji w sprawie obostrzeń.

"Spływają do nas dane dotyczące zachorowań w poszczególnych województwach. Jeżeli chodzi o najbliższy weekend, to zmian żadnych, jeśli chodzi o obostrzenia, nie będzie" - przekazał.

Rzecznik poinformował jednocześnie, że w piątek o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego. "Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już jutro będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia" - powiedział.

"Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy" - dodał.

Pozwoliłoby to, jak mówił, "w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza obostrzenia niwelować, a tam, gdzie to konieczne je wprowadzać". Zaznaczył, że następowałoby to z pewnym wyprzedzeniem, by poszczególne podmioty m.in. gospodarcze mogły się przygotować.