×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Majówka 2023. Jak będą otwarte sklepy?
Majówka 2023: Jak będą otwarte sklepy?/fot. shutterstock

Majówka 2023. Jak będą otwarte sklepy?

Autor: PTWP - Portal Spożywczy Data: 02 maja 2023 14:10

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. 2 maja to Dzień Flagi, jednak  nie jest on wolny od pracy. Czy zrobimy wtedy zakupy?

Trzy majowe święta 2023

Początek maja obfituje w święta. I tak 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja. Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.

2 maja wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

Kolejnego dnia wypada Święto Narodowe Trzeciego Maja. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.

Majówka. Czy sklepy są czynne?

1 i 3 maja większość sklepów pozostanie zamknięta. Nie będą czynne m.in. Biedronka, Lidl, Aldi, Netto, Auchan oraz Kaufland.

Otwarte mogą wybrane placówki należące do sklepów sieci Żabka, Carrefour Express, Grupy Chorten oraz innych sieci franczyzowych. Sklepy te jednak mogą mieć zmienione godziny otwarcia w stosunku do zwykłych handlowych dni, dlatego warto sprawdzić w internecie, jak są czynne w konkretne dni.

Majówka 2023: jak są czynne sklepy Lewiatan? 

W PSH Lewiatan analogicznie jak w każde święta i dni wolne od handlu każdy ze sklepów indywidualnie decyduje o godzinach otwarcia placówki, często decyzję o otwarciu sklepu dopasowując do potrzeb okolicznych mieszkańców. Decyzję o otwarciu sklepu podejmuje franczyzobiorca, a informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach.

Czy Żabka będzie otwarta w majówkę?

1 i 3 maja obowiązują takie same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek.

Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach i w aplikacji Żappka. Także na stronie www.zabka.pl będzie można sprawdzić, czy dany sklep będzie otwarty. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz