×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Małopolska największym beneficjentem Polskiego Bonu Turystycznego
Małopolska największym beneficjentem Polskiego Bonu Turystycznego. / fot. PAP/ Adam Warżawa

Małopolska największym beneficjentem Polskiego Bonu Turystycznego

Autor: PAP Data: 23 września 2022 15:50

Małopolska jest największym beneficjentem programu Polski Bon Turystyczny, gdzie zrealizowano 22 proc. wszystkich bonów na kwotę 400 mln zł – powiedział w piątek w Rabce-Zdroju wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy i dodał, że resort chce opracować nowe propozycje bonu.

"Projekt spełnił swoje zadanie, ponieważ oprócz środków, które były przeznaczone bezpośrednio na wypoczynek, była to ogólna zachęta do wypoczynku w kraju. Z całej puli przeznaczonej na Polski Bon Turystyczny, 22 proc., czyli ponad 400 mln zł, trafiło do Małopolski, a jeżeli chodzi tylko o okres ferii zimowych, to aż 40 proc. realizacji bonów dotyczyło właśnie Małopolski. To świadczy o tym, jak szeroką i wszechstronną ofertę turystyczną ma Małopolska" - podkreślił wiceminister Gut-Mostowy.

Wiceminister sportu i turystyki zapowiada nowe propozycje Polskiego Bonu Turystycznego

Przypomniał on, że kwota czterech miliardów złotych na realizację programu Polski Bon Turystyczny pochodziła z funduszy przeznaczonych na pomoc związaną z pandemią

"Mamy nadzieję, że ta przesłanka w przyszłym roku już nie będzie aktualna, dlatego chcemy opracować nowe propozycje Polskiego Bonu Turystycznego na przyszły rok, ale takiego, który nie byłby związany z pomocą covidową" - zapowiedział Gut-Mostowy.

Przekazał on także, że pewnym efektem ubocznym wprowadzenia Bonu Turystycznego było zwiększenie się bazy turystycznej w poszczególnych gminach, co oznacza, że część kwaterodawców wyszła z szarej strefy, aby móc realizować świadczenia.

Polski Bon Turystyczny został przedłużony

"Nasze pobieżne szacunki z gmin podhalańskich, ale także nadmorskich pokazują, że jest to pomiędzy 20 a 30 proc. wzrostu ilości zarejestrowanej bazy noclegowej w przeciągu kilku miesięcy. To przekłada się również na zwiększone wpływy do budżetu w postaci podatków" - zaznaczył.

Program Polski Bon Turystyczny został przedłużony do końca marca przyszłego roku. Mogą z niego skorzystać rodziny, które jeszcze nie aktywowały swoich bonów. W puli do wykorzystania pozostał jeszcze 1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz