×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Maseczki i inne obostrzenia znikną w kwietniu? Tak zapowiada minister zdrowia
Decyzji dotyczących maseczek, izolacji domowej, kwarantanny możemy spodziewać się nie wcześniej niż w kwietniu. Fot. Shutterstock

Maseczki i inne obostrzenia znikną w kwietniu? Tak zapowiada minister zdrowia

Autor: PAP Data: 14 marca 2022 08:45

Decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny będą sumarycznie łączone; myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski zwrócił w niedzielę (13 marca) uwagę, że wobec wyhamowania spadków zakażeń w Polsce i napływu uchodźców z Ukrainy "podejmowanie teraz decyzji dotyczących np. tego, co dalej z maseczkami, musi troszeczkę zostać zawieszone".

 

- Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne - powinniśmy stosować - powiedział. "Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali - podkreślił.

Przed stanem pandemii jest stan zagrożenia pandemicznego

Minister zdrowia wyjaśnił, że "zakończenie stanu pandemii może nastąpić w Polsce prędko".

- Ale stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność, i zanim jest stan pandemii to jest stan zagrożenia pandemicznego - zapowiedział.

Niedzielski ocenił, że stan zagrożenia pandemicznego zostanie wprowadzone "nie wcześniej niż w kwietniu''.

- Pewnie te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny (...) - to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone - mówił szef MZ.

- Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje - wyjaśnił.

Co ze szczepieniami przeciw COVID-19 dla uchodźców z Ukrainy?

Pytany o to, czy jest jakiś system zachęt dla uchodźców z Ukrainy, by dokonywali szczepień przeciw COVID-19, Niedzielski powiedział: "tutaj mamy podejście analogiczne, jak do obywateli polskich".

- Absolutnie nikogo tutaj nie będziemy różnicować - dodał.

Niedzielski przyznał, że nie ma dużego zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19 ze strony osób przybywających zza granicy.

- Nie dla wszystkich jest to priorytetem i zdarzają się odmowy - wyjaśnił.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz