×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald’s mógł zapłacić 10 mld dol. za dyskryminację Afroamerykanów
Byron Allen oskarżył McDonald’s o dyskryminację rasową. Fot. Shutterstock

McDonald’s mógł zapłacić 10 mld dol. za dyskryminację Afroamerykanów

Autor: Press.pl Data: 08 grudnia 2021 14:00 | Aktualizacja: 08 grudnia 2021 14:02

Amerykański sąd oddalił pozew o zapłatę 10 mld dolarów przeciwko McDonald’s Corp. wystosowany przez Byrona Allena, właściciel Entertainment Studios, który oskarżył firmę o dyskryminację rasową.

Przedsiębiorca mediowy Byron Allen wskazywał na stosowaną przez McDonald’s dyskryminację rasową, która miała polegać na niewystarczającym udziale reklam restauracji w mediach należących do Afroamerykanów - informuje press.pl.

Zdaniem sędziego okręgowego Fernando Olguina z Los Angeles, dwie firmy należące do Allena nie przedstawiły wystarczających dowodów, aby wykazać, iż McDonald’s ''umyślnie i celowo ich dyskryminował''.

Według skargi Allena sieć fast foodów odmówiła reklamowania się w kanałach lifestylowych należących do jego Entertainment Studios Networks oraz stacji The Weather Channel.

Allen (też jest ciemnoskóry) dowodził również, że McDonald's w 2019 roku wydał zaledwie 0,3 proc. (5 mln dol.) swojego liczącego 1,6 mld dol. amerykańskiego budżetu reklamowego na media należące do osób czarnoskórych, chociaż ludzie ci stanowią 40 proc. klientów fast foodów.

Press przypomina, że w 2015 roku Allen pozwał o dyskryminację rasową także koncern medialny Comcast, z powodu odmowy nadawania jego kanałów. Biznesmen żądał 20 mld dol. zadośćuczynienia. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych stanął wtedy po stronie Comcastu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz