×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's opuści Kalifornię? Chodzi o spór między związkami zawodowymi a sieciami fast food
Potencjalnych właścicieli franczyz ostrzega się, aby unikali otwierania lokali w Kalifornii. Fot. Shutterstock

McDonald's opuści Kalifornię? Chodzi o spór między związkami zawodowymi a sieciami fast food

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 17 sierpnia 2023 13:35

Odwieczny spór między związkami zawodowymi a sieciami restauracji typu fast food przybiera na sile i nie zakończy się co najmniej do sesji kalifornijskich władz ustawodawczych, która odbędzie się pod koniec miesiąca - podaje za Politico onet.pl.

Według Politico to ''bitwa, która może na zawsze odmienić wielomiliardową branżę i wpłynąć na amerykański ruch robotniczy''.

Pracownicy widzą w całej sytuacji przełomową szansę na zmuszenie korporacji do negocjacji. Przemysł widzi w niej jedynie fundamentalne zagrożenie, które może spowodować wzrost cen i zamknięcie lokali. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, w 2024 r. dojdzie do głosowania nad ustawą o pracy w fast foodach zaproponowaną w zeszłym roku - zwraca uwagę Politico.

Kalifornia może być pierwszym stanem USA, któremu uda się stworzyć związek zawodowy pracowników fast foodów. Działania spotkały się z kontrofensywą ze strony sieci franczyzowych.

Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Franczyzy powiedział w wywiadzie, że doradcy biznesowi mówili potencjalnym właścicielom franczyz, aby unikali otwierania lokali w Kalifornii. Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz