Partnerzy portalu
MF: obowiązek współpracy kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi odroczony MF odroczy obowiązek współpracy kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi. / fot. unsplash

MF: obowiązek współpracy kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi odroczony

Autor: PAP Data: 15 marca 2022 16:02

Trwają prace nad projektem odraczającym obowiązek zapewnienia przez przedsiębiorców współpracy kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi na 1 stycznia 2025 r. – podało Ministerstwo Finansów w wtorek

Jak podał resort finansów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w związku z sygnalizowanymi przez biznes problemami technicznymi, Minister Finansów postanowił odroczyć termin obowiązku integracji kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi.

MF odroczy obowiązek współpracy kas rejestrujących online z terminalami płatniczymi.

Odroczenie ustalonego obowiązku do końca 2024 r. oznacza jednocześnie, że w tym okresie nie będą stosowane wobec przedsiębiorców kary pieniężne w wysokości 5 tys. zł za posiadanie niezintegrowanych urządzeń - podkreślono.

Jak dodano, planowany do wprowadzenia w okresie odroczenia obowiązku integracji, obowiązek raportowania danych o płatnościach bezgotówkowych będzie dotyczył wyłącznie agentów rozliczeniowych.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz