Miał być bar, znaleziono nielegalne automatyPAP - 14 października 2021 09:43


Pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych przejęli policjanci, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic wkroczyli do jednego z salonów w Chorzowie. Według szyldu, w lokalu miał być bar.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia - przypomina policja.

"Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul. Sobieskiego mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych się potwierdziły. Choć na zewnątrz szyld wskazywał, że jest to bar, to wewnątrz znajdowało się jedynie pięć automatów do gier" - opisują chorzowscy mundurowi.

Nielegalne gry hazardowe

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.