×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Minister zdrowia: mamy spadek zakażeń. Zarekomendowałem zniesienie maseczek
W kwietniu ma być zniesiony nakaz noszenia maseczek. Fot. Shutterstock

Minister zdrowia: mamy spadek zakażeń. Zarekomendowałem zniesienie maseczek

Autor: PAP Data: 17 marca 2022 10:20 | Aktualizacja: 18 marca 2022 07:55

Minister zdrowia poinformował, że w czwartek (17 marca) zanotowano 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. To 10 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu. Szef MZ zarekomendował premierowi zniesienie od kwietnia nakazu noszenia maseczek i innych obostrzeń.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest to mniej zakażeń niż w ubiegłym tygodniu, kiedy resort przekazał informację o 13,4 tys. zakażeniach.

- Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek - dodał.

- Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 proc., a one teraz są jednocyfrowe - wyjaśnił.

Podkreślił, że ważne jest, że cały czas maleje liczba hospitalizacji.

- Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania - powiedział w czwartek (17 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Wskazał, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

Dlatego przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

- Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz