×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nie ma rekomendacji dla zwiększenia obostrzeń sanitarnych
Piotr Müller zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna; fot. PTWP

Nie ma rekomendacji dla zwiększenia obostrzeń sanitarnych

Autor: PAP Data: 23 września 2021 14:47

Nie ma obecnie rekomendacji dla zwiększenia obostrzeń sanitarnych w najbliższym czasie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył jednak, że sytuacja jest dynamiczna.

Rzecznik rządu na konferencji prasowej był pytany o bieżącą sytuację epidemiczną i ewentualne wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w razie zwiększenia dziennych przypadków zakażeń.

Obostrzenia sanitarne

"Jeśli chodzi o kwestię związaną z przedłużeniem aktualnych zasad sanitarnych, to w tej chwili trwa dyskusja w rządzie, w jaki sposób ewentualnie je zmodyfikować. Natomiast w najbliższym czasie, pierwszych tygodni października, na razie nie ma rekomendacji, aby one były zaostrzone w stosunku do aktualnie obowiązujących" - powiedział Müller.

Podkreślił, że sytuacja epidemiczna jest na bieżąco monitorowana. "Czym innym jest kwestia liczby zachorowań - ten wskaźnik jest oczywiście bardzo istotny, ale jego rola uległa modyfikacji w stosunku do roku ubiegłego, ponieważ w tej chwili mamy szczepionki. W związku z tym, najbardziej istotne jest to, w jaki sposób osoby, które są chore przechodzą zachorowanie, czy wymagają hospitalizacji, jaka jest możliwość objęcia wszystkich osób, które tego potrzebują niezbędną pomocą medyczną. To są przesłanki, które będą stały za tym, żeby ewentualnie zaostrzać ograniczenia" - wskazał rzecznik rządu.

Zaznaczył, że co do zasady do limitów np. w podmiotach gospodarczych, nie będą wliczane osoby zaszczepione. "Sytuacja jest dynamiczna, będziemy je dostosowywać do tego, jak przede wszystkim wygląda sytuacja w szpitalach, opieka nad osobami chorymi" - dodał.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 14 osób z COVID-19. Według najnowszych danych w szpitalach przebywa 1209 chorych z COVID-19, w tym 133 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Tydzień temu, 16 września, hospitalizowanych było 881 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 9 września - 594.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 900 862 przypadki. Zmarło 75 537 osób z COVID-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    zbytnio bym sie słowami młynarza nie sugerował, oni są całkowicie nieprzewidywalni