Partnerzy portalu
Niedzielski: chyba można powiedzieć, że pandemia jest pod kontrolą Niedzielski: chyba można powiedzieć, że pandemia jest pod kontrolą

Niedzielski: chyba można powiedzieć, że pandemia jest pod kontrolą

Autor: PAP Data: 03 lutego 2021 10:19

Chyba można to coraz odważniej powiedzieć: wchodzimy w taki okres, gdzie pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u blisko 6,8 tys. osób.

Szef resortu zdrowia pytany był w środę w Polskim Radiu 24 o ocenę aktualnej sytuacji epidemicznej.

"Powoli i chyba można to coraz odważniej wypowiadać: wchodzimy w taki okres, gdzie pandemia w Polsce znajduje się pod kontrolą, bo liczba zachorowań waha się ostatnimi czasy w przedziale mniej więcej 5 tysięcy z kawałkiem średnio tygodniowo. Mam już dzisiejsze dane. Mamy dzisiaj nieco większy wynik, bo jest blisko 6,8 tys. zachorowań" - poinformował. Jednocześnie zaznaczył, że środa jest tym dniem w tygodniu, kiedy jest najwyższa liczba zachorowań.

We wtorek resort zdrowia podał, że ostatniej doby potwierdzono 4326 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej przypadków w województwie mazowieckim - 596, najmniej w opolskim - 55. W wyniku COVID-19 zmarły 253 osoby. Łącznie od marca 2020, gdy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, zakażenie wykryto u 1 520 215 osób, z których 37 476 zmarło. 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz